UPOZORNĚNÍKritériu neodpovídají žádné výrobky.

fantoys.cz » Torchwood

Torchwood Zrušit skupinu

celkem: 0 produktů

Torchwood je spin-off známého Doctora Who a ve zkratce se o něm dá říct, že jsou to taková britská Akta X. A zdařile balancují mezi šíleným sitcomem a depresivním sci-fi dramatem z budoucnosti.

V čele Torchwoodu stojí kapitán Jack Harness, který trochu připomíná Jamese Bonda z budoucnosti, jemuž zdatně sekundují doktor Owen Harper, agentka Toshiko Sato, drsný Ianto Jones a mladičká novicka Gwen Cooperová. Ke geniálnímu týmu však mají všichni daleko – Torchwood je totiž „supertajná“ organizace, jejíž jméno i adresu znají všichni kolem a jeho členové velice často zneužívají pravomoci, ukazují se jako neschopní nýmandi, kradou a přemýšlejí nad tím, s kým z týmu (i mimo něj) by se vyspali. Že je to poslední u seriálů poslední doby klasika? To se jenom zdá.

Z omylu očekávaného vás totiž vyvedou již první sexuální scény, v nichž zjistíte, že Harness nemá slabost pro krásné ženy, ale takřka pro všechno, co se pohne a občas se to ani hýbat nemusí. A nemusí to být ani úplně lidské. I přes rozpačitý začátek a legendární díl, v němž se stihne vyspat snad každý s každým, se však Torchwoodu daří vyvíjet a skrz čtyři sezóny se od lehce nechutného a trochu primitivního sci-fi sitcomu posunuje k temnějšímu dramatu. Znát je to hlavně v druhé sérii, z jejíhož konce trochu mrazí, a trend potvrzuje i série třetí, v němž se z uzavřených epizod seriál zdatně transformuje do minisérie. A co čtvrtá série? Ta je, vzhledem k americké koprodukci, ještě mnohem drsnější. ZAPOJTE SE


Partnerský program