fantoys.cz » Bruce Lee

Bruce Lee Zrušit skupinu

celkem: 1 produktů

Řadí se dle

SKLADEM
790
více značky NNM »

27. listopadu 1940 – 20 července 1973Bruce Lee sice žil krátce, ale svým hereckým uměním dokázal změnit pohled na akční filmy. Díky skvělé technice asijských bojových umění se nesmazatelně zapsal jako legenda žánru.

Bruce Lee v dětství nevyhledával společnost a místo hraní si s kamarády se učil kung-fu, které tvrdým tréninkem přivedl k dokonalosti. Do Ameriky přišel hlavně jako učitel bojových umění, ale při jedné z exhibic si ho všiml Hollywood – a tehdy začala jeho slavná (i když bohužel poměrně krátká) kariéra. Premiéru si odbyl v roce 1966 v seriálech The Green Hornet a Batman. Potom se  skrz menší role propracovával stále výš, ale Hollywood mu házel klacky pod nohy ve formě rušení již schválených projektů. Proto se vrátil do Hong Kongu, kde natočil slavný film Pěst plná hněvu.

Hned poté se konečně domluvil s Holywoodem na prvním americko-honkongským filmem s názvem Cesta draka. V tomto akčním snímku se také odehraje souboj století: Bruce Lee vs. Chuck Norris, o němž zlí jazykové tvrdí, že byl nejnákladnější akční scénou v historii filmu – Chuck jej totiž prohraje. Pořádnou popularitu a status legendy si Bruce Lee vysloužil až v titulu Drak přichází, ale uznání se už bohužel nedožil. Zemřel pravděpodobně na krvácení do mozku tři týdny před jeho premiérou. Posmrtně si zahrál také ve filmu Hra smrti, z něhož natočil cca 40 minut a jeho roli potom převzal jiný herec. I přes to však jím natočené záběry tvůrci ve filmu nechali. Bruce Lee je zkrátka legenda, která nemá ve světě akčních filmů obdoby.

Čekáte na novinky? Napíšeme vám!ZAPOJTE SE


Partnerský program