fantoys.cz » Harry Potter

Harry Potter Zrušit skupinu

celkem: 1 produktů

Řadí se dle

2 720
více značky NOBLE COLLECTIONS »

Příběh brýlatého čaroděje, který je ve našem, mudlovském světě zcela nepochopen, a naopak je za neuvěřitelnou hvězdu ve světe kouzelnickém, zaujal děti i dospělé a stal se symbolem celé jedné generace.

Fenomén jménem Harry Potter poprvé spatřil světlo světa v roce 1997, kdy se povedlo britské spisovatelce Joanne Rowlingové protlačit k vydání první díl série. Knížka točící se kolem brýlatého čarodějnického učně Harryho Pottera, jeho kamarádů Rona Weasleyho a Hermiony Grangerové, a boji s Pánem Zla – Lordem Voldemortem, si však získala mnohem větší popularitu, než se původně čekalo. Vyšlo ještě dalších šest dílů, celá série byla přeložena do více než šedesáti jazyků a prodeje knih se vyšplhaly k naprosto nečekaným 450 miliónům.

S tím, jak hlavní hrdina dospívá (v první knize mu je pouhých 11 let), se mění i struktura a atmosféra celé knihy: autorka kdysi uvedla, že hlavní myšlenkou bylo vytvořit sérii, která by dospívala společně se čtenářem. Velké popularizace se série dočkala také v posledních letech, kdy byly všechny díly převedeny na filmová plátna.

Čekáte na novinky? Napíšeme vám!ZAPOJTE SE


Partnerský program