UPOZORNĚNÍKritériu neodpovídají žádné výrobky.

fantoys.cz » Star Trek

Star Trek Zrušit skupinu

celkem: 0 produktů

Slavná sci-fi space opera (o titul nejslavnější soupeří s neméně slavnými Star Wars) započala svou pouť po televizních obrazovkách již v roce 1966, a do dnešního dne se natočil šest seriálů (z toho jeden animovaný), jedenáct filmů a napsán byl bezpočet knih i tucty her. „Žijte dlouho a blaze!

 

 

Nápad stvořit Star Trek se zrodil v hlavě Genea Roddenberryho v roce 1966. První seriál sledoval vesmírná dobrodružství lodi USS Enterprise pod velením kapitána Jamese Tiberiuse Kirka (William Shatner). Spolu se svým vulkánským prvním důstojníkem panem Spockem (Leonard Nimoy) a dalšími členy posádky se „odvážně vydávají tam, kam se ještě nikdo nikdy nevydal“ s cílem objevit nové světy, nové civilizace i nové formy života.

Star Trek se stal hitem především díky do té doby nevídanému vyobrazení soužití lidské rasy a jejich mimozemských spojenců ve Federaci planet. Nové a neokoukané kulisy pak umožňovaly tvůrcům dělat narážky na aktuální dění, snažit se jej nepřímo ovlivnit a to všechno dohromady jim zaručilo nekonečný příval fanoušků (Trekkies). Posledním příspěvkem do bohaté historie značky je film Star Trek, jenž se pod taktovkou známého režiséra J. J. Abramse (Lost, Fringe, Cloverfield a další) pokusil o oživění zájmu o sérii, přičemž se nezdráhal vytvořit i zcela alternativní historii smyšleného světa. Soudě dle tržeb, přijetí veřejnosti a faktu, že se chystá další film, se mu akční oživení více než povedlo. 

 ZAPOJTE SE


Partnerský program