UPOZORNĚNÍKritériu neodpovídají žádné výrobky.

fantoys.cz » The Lord of the Rings

The Lord of the Rings Zrušit skupinu

celkem: 0 produktů

Největší klasika fantasy žánru z pera J. R. R. Tolkiena fascinuje zejména skvělými popisy a naprosto úžasným, do detailu propracovaným světem s do té doby neviděnými tvory a rasami. Obrovská imaginace a hlavně důkladnost autora vytvořila nezapomenutelný svět, který inspiroval tisíce dalších autorů.

Pána Prstenů napsal profesor J. R. R. Tolkien a jeho svět představuje autorovo celoživotní dílo. Poprvé do něj dovolil čtenářům nahlédnout v lehce pohádkovém, ale přesto skvělém Hobitovi (1937, tedy rok po úmrtí Roberta E. Howarda, autora barbara Conana). Potom se Tolkien až do roku 1954 odmlčel, aby vydal první díl Pána Prstenů. Hlavní dějová linka popisující pouť družiny dobrodruhů celou Středozemí, kvůli nutnosti zničit Prsten v Hoře osudu, však není to hlavní, o co v první knize (a vlastně celé trilogii) jde.

Přestože jde o příběh boje dobra proti zlu, příběh o hrdinství, odvaze, o tom, že i malí mohou udělat velké věci, hlavním tahákem Pána prstenů je do detailů propracovaný svět. Tolkien stvořil pro většinu obyvatel Středozemě jejich vlastní jazyky, mytologii, historii a kulturu. Tyto podklady potom zpřístupnil veřejnosti v díle Silmarillion. Jeho dílo však ovlivnilo všechny čtenáře bez rozdílu a není proto divu, že se Tolkienovo dílo stalo synonymem pro fantasy.ZAPOJTE SE


Partnerský program