Nově nás najdeš na e-shopu Metalshop.cz!

Neváhej a navštiv nás na našich nových stránkách, kde máme víc značek a větší výběr produktů.


Akční a dobrodružné filmy

Akční filmy ze své historické tradice často zahrnují westernové a válečné prvky (ostatně toho se můžeme dočkat i v moderní době, viz Inglorious Basterds Quentina Tarantina), přičemž jednou z nejdéle běžících a nejznámějších akčních sérií jsou příběhy Jamese Bonda, které dominují odvětví již od roku 1960.

Po roce 1970 se však mimo Bondovek uchytily i filmy kladoucí důraz na bojová umění – jejich hlavním propagátorem byl legendární Bruce Lee, jehož filmy měly u kritiků i diváků značný úspěch. V naší kotlině se však jako o legendách mluví až v souvislosti s lety 1980, kdy se na obrazovky poprvé podíval Sylvester Stallone (Rambo, Expendables), Arnold Schwarzenegger (Predátor, Terminátor, Barbar Conan), Bruce Willis (Smrtonosná past), Harrison Ford (Indiana Jones, Star Wars) a Chuck Norris

Již podle názvů filmů a vlastních vzpomínek jistě uhodnete, že tehdy se do akčního filmu začaly stále častěji dostávat témata fantastická (již zmíněný Barbar Conan, po němž statusu legendy dosáhl až Pán prstenů) a sci-fi (Terminátor, Predátor, Alien).

Éra devadesátých let přinesla mimo stále většího mísení žánrů (dnes už prakticky nejde čistý žánr u filmu určit) přinesla i další zásadní krok. Po úspěchu zfilmovaného Batmana od Tima Burtona se jako žánr prosadily i čistě komiksové filmy. Ve stejné době se také začalo prosazovat tvoření filmů podle úspěšných počítačových her (Street Fighter, Mortal Kombat, Resident Evil).

Naše nabídka produktů zahrnuje:

Čistě akční filmy a seriály: Grindhouse, Inglorious Basterds, Machete, Pulp Ficition, Sin City, The Godfather

Dobrodružné filmy a seriály: Indiana Jones, James Bond, Pirates of the Carribean, Harry Potter, The Lord of the Rings, Star Trek, Star Wars

Fantasy: Conan the Barbarian, Pirates of the Carribean, Harry Potter, The Lord of the Rings

Sci-fi: Alien, Avatar, Predátor, Terminátor, Star Trek, Star Wars

Komiks: 300, Batman, The Punisher, Thor, The Crow

Filmy a seriály podle her: Resident Evil, Street Fighter

Herci a význačné postavy: Bruce Lee, Muhammad Ali

 

Mohlo by vás také zajímat:

Akční hry >>

Fantasy >>

Sci-fi >>

Horror >>

 

Zpět na filmy >>ZAPOJTE SE


Partnerský program