Nově nás najdeš na e-shopu Metalshop.cz!

Neváhej a navštiv nás na našich nových stránkách, kde máme víc značek a větší výběr produktů.


Akční hry

Prvotním předpokladem pro vývoj akčních her tak, jak je známe, se stala 3D grafika, kterou jako první zpopularizoval (a přiznejme si to, také částečně nafingoval) legendární Wolfenstein 3D. Hra bez příběhu, která sledovala cestu osamělého hrdiny skrz nacistickou pevnost, kde prim hrála střelba do nepřátel a chytrý leveldesign. A potom už to jelo. Skvělý Doom se mimo zasazení do pekla zasadil o začlenění multiplayeru, bondovka Goldeneye 007 přinesla vyšperkování celého konceptu a první oficiální licenci, Duke Nukem 3D si zase nebral servítky s herním prostředím a zpopularizoval ovládání pomocí myši.

Populární série Call of Duty se zasadila o předem naskriptovaný a jaksi filmovější zážitek z hraní, její druhý díl pak kupříkladu přinesl samoléčení, česká Operace Flashpoint se pokusila zpracovat žánr až do simulátorové hloubky a nabídla hráči nevídanou volnost, slavné konzolové Halo ukázalo sílu sci-fi příběhu a třeba Battlefield dal jasně najevo, jaké to je, když se na otevřeném bojišti střetne velké množství hráčů. Vytáhnout čistě FPS a zapomenout na hry z třetí osoby ale není fér, a proto nesmíme zapomenout ani na v současné době velice populárního Batmana, Uncharted anebo hororový Resident Evil (a jeho méně akční a hororovější bratříčky jako Alone in the Dark nebo Silent Hill).

Akční žánr je v současné době nejrychleji rostoucím, nejlépe prodávaným a logicky i nejvíce populárním herním odvětvím, a proto není divu, když se objevují i obavy z jeho brzké „degradace“. Posouvání zážitku směrem k filmu totiž podle některých vede k tomu, že lidé už nehrají, ale pouze se dívají na obrázky a posouvají je dále tisknutím pár tlačítek. K tomuto dojmu nejspíš přispívá i silné licencování, kdy své herní tituly má působivé Alien vs. Predator, nebo i po hratelnostní stránce slabý Avatar. Obecně se potom dá říct, že akční hry v poslední době velice často přejímají prvky fantasy nebo sci-fi a výjimkou nejsou ani tituly podle komiksů.

Naše nabídka produktů zahrnuje:

Call of Duty, Resident Evil, Street Fighter, James Bond, Batman, Alien, Predator, Avatar


Mohlo by vás také zajímat:

Akční a dobrodružné filmy >>

Hororové hry >>

Sci-fi >>

Horror >>

 

Zpět na hry >>ZAPOJTE SE


Partnerský program