Nově nás najdeš na e-shopu Metalshop.cz!

Neváhej a navštiv nás na našich nových stránkách, kde máme víc značek a větší výběr produktů.


Anatomie akční figurky

Kde se vlastně vzal pojem akční figurka?

První vyrobenou akční figurkou byl americký voják G. I. Joe, kterého uvedly na trh americké společnosti vyrábějící panenky, aby prodali podobný produkt i mužskému, resp. chlapeckému, publiku. Postupem času se ukázalo, že šlo o trefu přímo na komoru sběratelského srdce. Co ale přesně akční figurka je?

Anatomie akční figurky

Určitě to znáte. Vaše sbírka cenných akčních figurek je někým označena jako hračky, plastoví vojáčci, figurky z Kinder vajíček nebo, bože chraň, panenky. Jenže co přesně mu máte říct, že drží v ruce? Vaše poklady musí mít minimálně malou možnost pohybu kloubových částí (většinou jde o hlavu a ruce) a jejich velikost se většinou pohybuje okolo 18 centimetrů. Naprostá majorita akčních figurek je vyrobena z plastu, stejně jako její oblečení a další příslušenství.

Akční figurky většinou zobrazují charaktery známé z filmů, komiksů, seriálů, videoher a dalších médií. Cílí tím pádem na již zavedenou komunitu a skutečný boom zažily s příchodem populárních hrdinů jako je Batman, Hulk, Terminátor nebo Predátor.

Mimo legend žánru se výrobci zaměřují i na aktuální produkci – dá se proto říct, že vaše sbírka může kdykoliv odrážet váš životní styl a oblíbená díla.

Jak se starat o svou sbírku >>ZAPOJTE SE


Partnerský program