Nově nás najdeš na e-shopu Metalshop.cz!

Neváhej a navštiv nás na našich nových stránkách, kde máme víc značek a větší výběr produktů.


Herní žánr

Naše herní sekce se zaměřuje na figurky, plakáty a další předměty s tématikou oblíbených videoher, které jsou s námi již dlouhé desítky let a v současné době jsou největším zábavním průmyslem světa. A není se co divit, jména jako Call of Duty, Resident Evil a World of Warcraft převálcovaly v popularitě slavné filmové i seriálové hrdiny, komiksové superhrdiny a dokonce i populární hudební kapely. Kde ale cesta na vrchol začala?

Skutečně první hra vznikla v roce 1948 a nebyla zrovna vrcholem interaktivity – šlo o jednoduchou arkádu, při níž hráč zaměřoval malou raketku tak, aby zasáhla kýžený cíl, který se na obrazovku buď nakreslil fixem, nebo jej představovalo bodové světlo. Dalšími hrami pak byl simulátor piškvorek, zajímavý Tennis for Two stvořený pro osciloskop (elektronický měřicí přístroj) a konečně Spacewar: první komerční titul, v němž šlo o sestřelování nepřátelských lodí ve vesmíru. 

Potom na dlouhou dobu okupovaly arkádové přístroje sportovní simulace (velice populární byl svého času baseball), což se nelíbilo těm, kteří chtěli něco víc. Meze herních příběhů a fantazie tak musel posunout až textový Star Trek, což byl hybrid mezi strategií, RPG a adventurou. Za zmínku u něj stojí hlavně oficiální licence, překvapivě silný důraz na management surovin a hlavně spousta opisného textu, jímž si autoři vynahrazovali absenci grafického zpracování. Základní kameny herních žánrů byly vytyčeny a hrdě se ukazovaly světu.

 

Akční hry >>

RPG Hry >>

Hororové hry >>ZAPOJTE SE


Partnerský program