Nově nás najdeš na e-shopu Metalshop.cz!

Neváhej a navštiv nás na našich nových stránkách, kde máme víc značek a větší výběr produktů.

V případě dotazů ohledně stavu vašich objednávek, reklamací či vrácení , se prosím neváhejte obrátit na naši zákaznickou podporu, a to na sklad@metalshop.cz


Jak začít a pečovat o sbírku

Co všechno můžete sbírat?

Naše široká nabídka by měla uspokojit všechny vaše sběratelské choutky. Nabízíme třeba kalendáře, trička a další oblečení, jimiž si můžete vyzdobit pokoj (nebo sami sebe) v duchu vaší oblíbené série.

Pro opravdové sběratele ale nabízíme i další široký výběr merchandise ke konkrétním značkám a hlavně v poslední době nesmírně populární akční figurky.

 

Anatomie akční figurky >>

 

Jak začít sbírku a starat se o ni

Pokud chcete začít sbírku, je třeba si ujasnit, co přesně chcete sbírat. Můžete se zaměřit na jednu jedinou značku (třeba Star Wars nebo Star Trek) a snažit se získat všechny možné věci týkající se právě jí. Polštář s Darth Vaderem? Replika Lukeova světelného meče? Žádný problém.

Pokud se vám v průběhu let povede nastřádat dostatečný počet věcí, nakonec zjistíte, že jste transformovali svůj pokoj ve svatostánek daného filmu. Což je jen a jen dobře, a pokud se takovouto sbírku rozhodnete prodat, bude mít obrovskou hodnotu. Léta sbírání se někde projevit musí.

Spousta lidí však nechce svůj život věnovat jen jediné značce. To samozřejmě chápeme a naší širokou nabídkou podporujeme. Kde ale najít tu správnou míru, abyste nakonec nezjistili, že vaše sbírka obsahuje jeden, povětšinou zrovna ten nejlevnější a ne úplně kvalitní, kousek každé myslitelné značky? V prvé řadě je dobré se omezit buď na několik značek, nebo na opravdu kvalitně zpracované, hezky malované a něčím speciální figurky/sběratelské předměty vašich oblíbených filmů.

V druhé řadě si musíte ujasnit, jak své figurky uskladníte a hlavně vystavíte: jejich správná prezentace je polovina úspěchu. Pokud si nekladete vysoké cíle a nemusíte si na figurky hned vyhradit samostatnou místnost, postačí vám dvě pěkné knihovny, do nichž budete vaši rostoucí sbírku postupně ukládat – pokud jde tedy pouze o akční figurky.

Jakmile se rozhodnete sbírat i busty, plakáty, trička, povlečení apod., doporučujeme vyhradit si v pokoji konkrétní oddíly pro konkrétní značky. V jednom rohu tak může stát knihovnička plná figurek Predátora a ověšená plakáty neviditelného lovce, aby se na vás z druhého rohu šklebil Alien v životní velikosti.

Pokud svůj koníček takto začleníte do svého života, garantuji vám, že se budete s radostí vracet k oprašování figurek a vše bude působit opravdu esteticky, takže si vás nikdo netroufne označit za blázna (pokud nebudete pod Predátorovým oltářem rituálně zapalovat svíčky).

Jak na sbírání akčních figurek vydělat

Máte ujasněno, co budete sbírat? Fajn, vypadá to, že se můžete vrhnout na nakupování. Jenže nejste jenom fanoušek a chcete mít ve své sbírce i spolehlivě uloženou vyšší finanční částku? Tak čtěte dále. Již v předchozím oddíle jsem zdůraznil, že pečlivé vybrání zaměření sbírky dělá divy – kompletní sbírky dané značky figurek nebo předmětů točících se kolem určitého díla lze prodat za astronomické sumy a jejich hodnota v čase spíše stoupá.

Dalším podstatným faktorem je trendlegendy žánru ztrácejí hodnotu jen velmi pomalu, ale kupříkladu figurky Harryho Pottera předvedly po uvedení prvního filmového dílu veletoč: z neprodávané značky se přes noc stal hit a i nekvalitní figurky se prodávaly za šíleně vysoké částky. Zájem o Harryho však postupem času lehce opadl, stejně jako se i ustálila cena jeho figurek.

Třetí podstatnou veličinou je limitovanost nebo unikátnost dané figurky. Špatná série je pojem i pro sběratele známek, v prostředí sběratelských předmětů se ale často setkáváme s úmyslnou limitovaností nabídky. Často si tak můžete koupit ručně vyrobené, očíslované a něčím speciální figurky nebo jiné předměty, které budou hodnotu ztrácet jen velice pomalu. Příkladem budiž námi nabízená puška z Vetřelců.ZAPOJTE SE


Partnerský program